Wolontariacka wizyta studyjna

Powiatowa Świetlica Środowiskowa dla młodzieży dojeżdżającej od 15 lat służy swoim wsparciem uczniom szkół ponadgimnazjalnych z powiatu pleszewskiego. 25 stycznia gościła wizytę studyjną z Krotoszyna.

Od ponad 5 lat, wspiera mieszkańców Ziemi Pleszewskiej prowadząc Lokalne Centrum Wolontariatu w Pleszewie. Aby przyjrzeć się pracy młodych wolontariuszy, zaczerpnąć z doświadczenia w realizacji projektów, grupa wolontariuszy z Krotoszyna przyjechała do Pleszewa z wizytą studyjną.

25 stycznia 2016r. grupa 13 osób z Centrum Wolontariatu Ziemi Krotoszyńskiej przyjrzała się działaniom wolontariuszy z powiecie pleszewskim. Dowiedzieli się m.in. o organizowanej przez wolontariuszy Pleszewskiej Grze Miejskiej (już 4 edycjach).  Przyjrzeli się organizowanym w świetlicy warsztatom dla najmłodszych: podczas Ferii  (FERIE w świetlicy) lub podczas Dni Pleszewa (Pomarańczowa Kraina). Sami wzięli udział w warsztacie ze scrapbookingu.

Wizyta został zorganizowana w ramach współpracy Lokalnych Centrów Wolontariatu z Pleszewa i Krotoszyna w Wielkopolskiej Sieci Centrów Wolontariatu, którą prowadzi Federacja Wielkopolska Rada Koordynacyjna z Poznania.

Podobne wizyty studyjna Świetlica organizowała dla Lokalnego Centrum Wolontariatu w Rawiczu oraz dla Małopolskiej Sieci Centrów Wolontariatu. 

Lucyna Roszak

Na górę
Centrum Wolontariatu w Pleszewie 2012 Profesjonalne rozwiązania internetowe