SPAM warsztaty filmowe

Na IV SPAM WARSZTATY FILMOWE zapraszamy od 23 do 26 sierpnia!

W tym roku przygotujemy film i popracujemy nad fotografią.

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Społeczności Ziemi Pleszewskiej FORUM MŁODYCH oraz Powiatowa Świetlica Środowiskowa – Lokalne Centrum Wolontariatu w Pleszewie ma zaszczyt zaprosić na IV SPAM WARSZTATY KINA NIEZALEŻNEGO w Pleszewie.

 

Pierwsze cztery spotkania Warsztatowe odbędą się w dniach:

23 do 26 sierpnia (wtorek-piatek) w godzinach od 9.00 do 16.00 w Centrum Wspierania Inicjatyw Obywatelskich w Pleszewie przy ul. Bolesława Krzywoustego 3 (niedaleko ZSP nr 3), 

z możliwością przedłużenia zajęć na prośbę uczestników i prowadzących. Zaplanowaliśmy jeszcze dwa spotkania w gronie filmowców nakierowane już tylko na zdjęcia filmowe i montaż, których termin zostanie ustalony pod koniec I tury naszych Warsztatów. Podczas 6 dni spotkań uczestnicy popracują nad zdjęciami, poznają techniki pisania scenariusza, reżyserię, elementy montażu, a także sami zagrają w filmie którego premierę przygotujemy wspólnie.

Na początku Warsztatów planujemy postawić większy nacisk na pracę z obrazem stąd prośba o zabranie w miarę możliwości aparatów fotograficznych, oraz telefonów z możliwością robienia zdjęć już pierwszego dnia! Opowiemy o kompozycji i kadrowaniu, wypełnianiu kadru, opowiemy o zdjęciach nocnych, ekspozycji a jeśli pogoda na to pozwoli zrealizujemy też krótki plener portretowy przy tzw. świetle zastanym. Dowiecie się też ile zdjęć jest potrzebnych na minutę filmu, ale o tym później… Aparaty nie są obowiązkowe, ale będą dobrym wsparciem technicznym.

 

Jeśli wystarczy Wam sił, zapraszamy także na wieczór z Kinem Niezależnym, który w ramach Warsztatów zaplanowaliśmy na piątkowy wieczór. O szczegółach będziemy informować na bieżąco na naszym facebookowym profilu. Ufamy, że nie zabraknie też wyjątkowych gości ;)

 

Udział w Warsztatach jest bezpłatny. W ramach Warsztatów będzie dostępny też poczęstunek dla wszystkich uczestników zadania. Szczegóły oraz karty zgłoszeniowe są dostępne na facebookowym profilu SPAM Przeglądu Kina Niezależnego oraz na stronie www.spam.arws.pl.

 

PAMIĘTAJ! Zapisując się na Warsztaty zobowiązujesz się być podczas wszystkich naszych spotkań! Film to praca zespołowa!

 

SPAM Warsztaty Kina Niezależnego są współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

Karta zgłoszeniowa do pobrania, lub wypełnienia na miejscu. 

karta-zgłoszenie-SPAM-Warsztaty-2016.doc

 

 

Na górę
Centrum Wolontariatu w Pleszewie 2012 Profesjonalne rozwiązania internetowe