Jak znaleźć wolontariusza

Organizacje i instytucje zainteresowane pozyskaniem wolontariuszy do współpracy mogą zrobić to na kilka sposobów.

Kontakt z Centrum.

Na początek:

  • spotkają się Państwo z pracownikiem Centrum,
  • porozmawiają o wolontariacie oraz potrzebach organizacji/instytucji,
  • wypełnią kwestionariusz i zostaną wpisani do naszej bazy danych.


Poprzez przesyłanie ofert pracy dla wolontariuszy mailem lub pocztą na adres Centrum.

Jeżeli zdecydują się Państwo na taką opcję prosimy o przesłanie oferty pracy dla wolontariusza w następującej formie:

  • NAZWA ORGANIZACJI/INSTYTUCJI (wpisać pełna nazwę i adres instytucji/organizacji)
  • ZAKRES DZIAŁALNOŚCI (wpisać główne cele jakie realizuje organizacja/instytucja, czym się zajmuje - obszar działalności - po prostu kilka zdań które zaprezentują organizację/instytucję i zachęcą wolontariuszy do współpracy z nią)
  • POSZUKUJE (wpisać czy chodzi o wolontariusza czy o pracownika na czas określony do projektu - jeżeli chodzi o wolontariusza zaznaczyć czy osoba ma być pełnoletnia czy wolontariusz może być niepełnoletni)
  • ZAKRES CZYNNOŚCI (opisać czytelnie przy czym wolontariusz ma pracować, jaka np. impreza lub jaki projekt w myślnikach najlepiej co ma podczas swojej pracy robić, np. praca w świetlicy środowiskowej zadania to: pomoc w nauce dzieciom ze szkoły podstawowej), praca w świetlicy środowiskowej zadania to: pomoc w nauce dzieciom ze szkoły podstawowej)
  • DATA WAŻNOŚCI OFERTY (czyli do kiedy wolontariusze lub osoby do pracy mogą się zgłaszać do instytucji/organizacji) praca w świetlicy środowiskowej zadania to: pomoc w nauce dzieciom ze szkoły podstawowejWZÓR OFERTY PRACY

Informacja tak przygotowana przez instytucje/organizacje zostanie umieszczona na naszej stronie w ofertach pracy dla wolontariuszy, oraz zostanie przesłana do wolontariuszy z naszej bazy danych.

Wolontariusz spotka się z pracownikiem centrum i skontaktuje się z organizacją/instytucją ze skierowaniem od nas. Potrzeba ta jest związana z prowadzeniem statystyk. W skierowaniu zamieszczona będzie prośba o potwierdzenie przez Instytucję/organizacje nawiązania współpracy z wolontariuszem.

Warunkiem jest wcześniejsze nawiązanie współpracy z Centrum Wolontariatu w Pleszewie.

Na górę
Centrum Wolontariatu w Pleszewie 2012 Profesjonalne rozwiązania internetowe